Новости

  Інфляція у серпні 2019 року в річному вимірі сповільнилася до 8,8%

  У серпні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 8,8%.


  Про це повідомляє пресслужба Національного банку.


  “У місячному вимірі ціни знизилися на 0,3%”, – йдеться у повідомленні.  Таким чином фактичний показник інфляції наблизився прогнозу НБУ, оприлюдненого в “Інфляційному звіті” (липень 2019 року), але все ще перевищує її через відхилення попереднього місяця.


  Незначне відхилення зумовлене передусім вищими темпами зростання цін на продукти харчування. Крім того, у серпні ціни на окремі овочі та продукцію тваринного походження надалі зростали дещо швидше, ніж очікувалося.


  Водночас це відхилення було значною мірою компенсовано завдяки іншим компонентам: дещо нижчою, ніж очікувалося, базовою інфляцією, падінням цін на паливо, а також стрімкішим уповільненням зростання адміністративно-регульованих цін.


  Базова інфляція теж уповільнилась в річному вимірі у серпні становила 7,2%.


  Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу. Найбільше це відобразилося у цінах на непродовольчі товари, зростання яких сповільнилося до 1,4% р/р.


  Джерело статті: “https://golosua.info/2019/09/11/infliatsiia-u-serpni-2019-roku-v-richnomu-vymiri-spovilnylasia-do-8-8/”