Новости

  ЗМІ: У Росії покарали чиновників через втечу ймовірного агента США Смоленкова

  dondelord / pixabay.com

  Співробітник адміністрації президента РФ виїхав в Чорногорію, незважаючи на заборону

  dondelord / pixabay.com


  У Росії чиновники, які дозволили ймовірному американському агенту Олегу Смоленкову виїхати з РФ, були дисциплінарно покарані — «аж до звільнення», пише Інтерфакс.

  За словами джерела агентства, дії посадових осіб після перевірки, проведеної через зникнення держслужбовця, «були кваліфіковані як безвідповідальність і ослаблення контролю».

  «Незабаром після зникнення Смоленкова в червні 2017 року компетентні органи почали перевірку, яка показала, що чиновники, які дозволили працівнику президентської адміністрації і його сім’ї турпоїздку в Чорногорію, порушили встановлену на той час заборону держслужбовцям РФ виїжджати в цю балканську країну», — сказав співрозмовник агентства.

  Інше джерело повідомило, що після того, як Смоленков і його родичі влітку перестали виходити на зв’язок і їхня сім’я забила тривогу, 6 вересня 2017 року російські правоохоронні органи порушили кримінальну справу за статтею «вбивство» і почали їхній розшук. Пізніше було встановлено, що Смоленков з дружиною і дітьми в середині червня 2017 роки виїхав відпочивати в Чорногорію. Через кілька місяців кримінальну справу про вбивство було закрито.

  Раніше телеканал CNN повідомив, що американські спецслужби вивезли з Росії цінного інформатора в уряді країни.

  Як зазначається, він протягом багатьох років передавав ЦРУ інформацію про Володимира Путіна.

  За даними NYT, завербований в Росії агент допоміг у розслідуванні російського втручання у президентські вибори 2016 року.

  Пізніше Комерсант повідомив, що може йтися про колишнього чиновника управління справами президента РФ Олега Смоленкова, який 14 червня 2017 року з дружиною і трьома дітьми вирушив у відпустку в Чорногорію і зник.

  Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що Смоленков працював в Адміністрації президента РФ, але його посада не належала до вищих і не передбачала контактів з президентом. За словами Пєскова, Смоленкова звільнили кілька років тому, і більше він додати нічого не може.

  Державний секретар США Майк Помпео заявив, що повідомлення ЗМІ про евакуацію американськими спецслужбами цінного інформатора з Росії є «неточними».


  Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/amerikanskiy-shpigun-v-kremli-novi-podrobici-50042578.html”