Новости

  Уряд змінив правила перевірок автобусних перевізників

  Уряд змінив правила перевірок автобусних перевізників

  Кабінет міністрів під час засідання 15 січня запровадив ризик-орієнтований підхід для перевірок автобусних перевізників «Укртрансбезпекою».

  Об этом сообщает http://mediaexpertsearch.com

  «Визначено єдині критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від діяльності перевізника. На підставі цього визначатиметься періодичність планових перевірок. Якщо раніше всі пасажирські перевізники автоматично потрапляли у лонг-лист перевірок, відтепер передусім перевірятимуть тих, у кого високі ризики через переобладнаний транспорт, велику кількість порушень правил дорожнього руху, порушення режиму праці та відпочинку водіїв тощо», – цитує міністра інфраструктури Владислава Криклія прес-служба міністерства.

  До критеріїв, за якими оцінюватимуть ступінь ризику діяльності перевізника, зокрема, входять:

  • кількість аварій упродовж останніх трьох років, що передують плановому періоду, пов’язаних з діяльністю перевізника;
  • кількість порушень режиму праці та відпочинку водіїв, виявлені протягом двох років;
  • кількість випадків використання автобусів, які не відповідають вимогам законодавства щодо безпеки, комфортності, доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, виявлені протягом останніх двох років;
  • кількість зупинок транспортного засобу не в установленому місці або на відстані від краю проїзної частини дороги, що не дає змоги зайти/вийти з транспорту людині з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення, виявлені протягом двох останніх років;
  • кількість випадків ненадання водієм допомоги під час висадки/посадки особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення, виявлені протягом двох календарних років.

  Залежно від ступеня ризику діяльності підприємства, «Укртрансбезпека» проводитиме перевірки:

  • не частіше одного разу на два роки – високого ступеня ризику;
  • не частіше одного разу на три роки – середнього ступеня ризику;
  • не частіше одного разу на п’ять років – незначного ступеня ризику.

  Додамо, що Кабмін затвердив та передав до Верховної Ради законопроект про створення в Україні Національної комісії у сфері транспорту, що, зокрема, має регулювати ціни на пасажирські перевезення.


  Джерело статті: “https://zaxid.net/uryad_zminiv_pravila_perevirok_avtobusnih_pereviznikiv_n1496055”