Новости

Видатні прокурори України: Іван Каліберда

Каліберда Іван Опанасович народився 21 травня 1920 року в с. Великий Бурлук, Великобурлуцького району Харківської області в багатодітній родині, українець.

Об этом сообщает Устав

У 1939 році закінчив середню школу, в 1941 — Ленінградське військово-інженерне училище. Учасник війни з липня 1942 року. Брав участь у Сталінградській битві, битві на Курській дузі, форсуванні Дніпра, визволенні України, Польщі, Угорщини, Румунії та Чехословаччини.

У 1943 році лейтенант, командир понтонного взводу 6-го окремого моторизованого понтонно-мостового батальйону 7-ої гвардійської армії 2-го Українського фронту очолив перший десант через Дніпро в районі сіл Переволочна і Солошине на південь від Кременчука (нині Кобеляцького району Полтавської області).

Указом Президії Верховної Ради від 26 жовтня 1943 року «За геройський подвиг, проявлений при форсуванні річки Дніпро, міцне закріплення і розширення плацдарму на західному березі річки Дніпро» був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.

Після війни в 1954 році закінчив Військово-юридичну академію за спеціальністю військового юриста. З 1955 року проходив службу у військовій прокуратурі Прикарпатського військового округу на посаді помічника військового прокурора округу. Звільнений в запас у 1969 році.

Після звільнення працював начальником Музею історії військ ПрикВО, викладачем початкової військової підготовки в СШ № 34 м. Львова, начальником відділу кадрів Наукової бібліотеки імені В. Стефаника Академії наук України.

Нагороди:

- орден Б. Хмельницького II та III ступеня;

- орден Вітчизняної війни 1-го ступеня;

- 2 ордени Червоної Зірки;

- Золота Зірка Героя Радянського Союзу та орден Леніна;

- медалі «За оборону Сталінграда», «За Перемогу над Німеччиною», «За бойові заслуги» , «За освоєння цілинних і перелогових земель», «За бездоганну службу» 1-го ступеня та інші.

Почесні звання:

- почесний працівник Прокуратури України.;

- видатний юрист України. Почесне звання спілки юристів України;

- почесний солдат 703-го інженерного полку Збройних Сил України (місто Самбір, Львівщина);

- почесний громадянин смт Великий Бурлук, Харківщина, Україна.

Фільм перший про видатних діячів Прокуратури України. Іван Каліберда — 93-річний герой Радянського Союзу розповідає про свою нелегку життєву та прокурорську долю.Джерело статті: “https://resonance.ua/vidatni-prokurori-ukraini-ivan-kalib/”

Follow us