Новости

  «Справа Бабченка»: стали відомі імена ще трьох журналістів, яких викликали до СБУ

  Телеведуча Тетяна Даниленка та журналістка Соня Кошкіна — «Справа Бабченка»: стали відомі імена ще трьох журналістів, яких викликали до СБУ
  Телеведуча Тетяна Даниленка та журналістка Соня Кошкіна




  В СБУ попередили журналістів, що надаватимуть охорону людям зі списку у «справі Бабченка»


  Українських журналістів Османа Пашаєва, Соню Кошкіну та Тетяну Даниленко також викликали до Служби безпеки України у справі «вбивства» російського журналіста Аркадія Бабченка.


  Видання «Громадське» звернулось до Пашаєва і він підтвердив, що був на зустрічі із керівництвом СБУ та генпрокурором. Осман сказав, що на цій зустрічі дав розписку про нерозголошення.


  На запитання ЗМІ, хто був на зустрічі - журналісти чи був ще хтось, Пашаєв відповів, що йому здалось, що були здебільшого журналісти, і також, що їх було менше, аніж 47 людей.


  Пашаєв також додав, що самого списку він не бачив. І що це все, що він може сказати. Журналіст не повідомив, чи йому надали охорону.


  Телеведуча Тетяна Даниленко також підтвердила, що була на зустрічі з керівництвом Служби безпеки.


  За її словами, у списку приблизно третина — журналісти. Також є ті, хто просто активно пише у Facebook. Даниленко додала, що в СБУ попередили, що надаватимуть охорону людям зі списку.


  «Громадське» також звернулось до Соні Кошкіної із запитанням, чи була вона у списку. Кошкіна відповіла ствердно.


  Нагадаймо, глава СБУ Василь Грицак та генпрокурор Юрій Луценко у п’ятницю ввечері провели зустріч з журналістами, які опинились у так званому розстрільному списку спецслужб РФ.


  Повідомлялося, що крім деяких українських журналістів на зустрічі також були присутні росіяни Євген Кисельов та Матвій Ганапольський. Вони підписали в СБУ документ про нерозголошення.


  Луценко заявив, що 47-ми потенційним жертвам зі «списку Бабченка» повідомили про небезпеку.


  Як відомо, про інсценоване вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка, організоване в ході спецоперації СБУ 29 травня в Києві, знали до 10 чоловік.


  Також 1 травня іноземним послам розкрили деталі спецоперації з Бабченком.


  Нагадаймо, у четвер ввечері, 31 травня, суд заарештував Бориса Германа, підозрюваного в організації «вбивства» журналіста Аркадія Бабченка, на 60 діб.


  У суді Герман назвав себе агентом СБУ, прокурор цю інформацію спростував.


  Адвокат Бориса Германа повідомив, що його підзахисний є директором компанії з виробництва зброї - українсько-німецького СП «Шмайсер».


  Читайте також:


  Спецоперація «Воскресіння Бабченка». Стрес-тест для України


  Громадянин Г.: все, що відомо про «організатора вбивства Бабченка» на цей момент


  «Фонд Путіна» та його клієнти. Що встиг наговорити Борис Герман


  Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/sprava-babchenka-stali-vidomi-imena-shche-troh-zhurnalistiv-yakih-viklikali-do-sbu--502148.html”