Персона

  Зеленський надав українське громадянство 11 учасникам війни з Росією

  Президент Володимир Зеленський надав громадянство 11 іноземцям, які на Донбасі воювали на боці України. Про це повідомляється на сайті голови держави у п’ятницю, 23 серпня.

  Відповідно до указу президента, особи, які отримають українські паспорти, «брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України на сході держави».

  Серед них – Тимерхан Мунаєв, син командира міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва Іси Мунаєва.

  Батько Тимерхана загинув під Дебальцевим у лютому 2015 року.

  Як пише «Українська правда», у прес-служба Офісу президента зазначили, що повний перелік імен не оприлюднять, оскільки персональні дані, згідно з законодавством, відомство не розголошує.

  До слова, 29 червня президент Володимир Зеленський підписав указ №466/2019 про надання громадянства 14 особам. До громадянства України прийнято Дмитра Бєлогорцева, Давіда Гачечіладзе, Абдула Джаліла, Тачі Джафарова, Рудольфа Єгоренка, Тенгіза Занадзе, Гіоргі Кахніашвілі, Валерія Колота, Мераба Концелідзе, Мамуку Музашвілі, Юрія Савілова та Левані Хуцішвілі, Арсланбека Карімова та Юлію Толопу.

  18 липня Зеленський указом № 526/2019 прийняв до громадянства України 9 осіб: Сергія Алєксєєвича, Станіслава Гібадуліна, Сергія Гноєва, Нугзара Канделакі, Андрія Ковніренка, Нікіту Макєєва, Дениса Прохорова та Олексія Сівохіна. Також отримав паспорт Дмитро Фомін, який готував військових медиків ЗСУ в умовах бойових дій.  Джерело статті: “https://zaxid.net/zelenskiy_nadav_ukrayinske_gromadyanstvo_11_uchasnikam_viyni_z_rosiyeyu_n1487832”