Персона

  "Антонов" хоче заборонити росіянам використовувати бренд "Ан" у новій модифікації "Руслана"

  Одна з модифікацій уже має назву Ан-124-100М, зазначили українські фахівці

  Українське державне підприємство "Антонов" вимагає від російського конструкторського бюро "Ільюшин", що розробляє нові літаків на базі Ан-124, відмовитися від згадки в назві бренда "Ан". Про це йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті "Антонова" 29 серпня.

  Російське КБ із 2017 року веде розроблення надважкого військово-транспортного літака на базі Ан-124-100 "Руслан", якому планує дати позначення Ан-124-100М. Фахівці ДП "Антонов" "не заперечують технічної можливості глибокої модернізації Ан-124-100 "Руслан"; однак, як зазначають на київському підприємстві, підбір та встановлення нового сучасного обладнання силами КБ "Ільюшин" призведе до значної зміни льотно-технічних характеристик літака, як порівняти з базовою моделлю.

  "Таким чином в історії сучасного авіабудування з’явиться новий літальний апарат. Відповідно, він повинен отримати нове позначення без використання марки "Ан", оскільки ДП "Антонов" не бере участі в його розробці і не буде нести відповідальність за його безпеку", – заявили українські авіабудівники.

  Крім того, одна з українських модифікацій "Руслана" вже має позначення Ан-124-100М, додали на підприємстві "Антонов".

  Ан-124 "Руслан" – один із найбільш вантажопідіймальних літаків у світі (до 120 тонн). Його розробили в першій половині 1980-х років в Україні в Дослідно-конструкторському бюро імені Антонова. Останній літак Ан-124 було виготовлено у 2004 році. Із більш ніж 50 апаратів у Києві виробили 17.

  У січні 2017 року тодішній віцепрем’єр РФ Дмитро Рогозін заявив, що росіяни "чекають переїзду" у країну авіаконструкторів з українського підприємства "Антонов", які створювали літаки серії Ан.

  У липні 2018 року російський віцепрем’єр Юрій Борисов розповів, що у Росії планують перевипустити Ан-124 "Руслан" із новими російськими двигунами.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-antonov-hoche-zaboroniti-rosijanam-vikoristovuvati-brend-an-u-novij-modifikatsiji-ruslana-1236410.html”