Персона

  Порошенко заявив, що в Держбюро розслідувань його допитали у справі про націоналізацію "ПриватБанку" та стосовно інциденту в Керченській протоці

  Порошенко: Націоналізація "ПриватБанку" була елементом захисту від грабіжницьких дій

  Колишнього президента України Петра Порошенка в Державному бюро розслідувань сьогодні допитали у справах про націоналізацію "ПриватБанку" і захоплення українських моряків у Керченській протоці. Про це він розповів журналістам після допиту, пише "Інтерфакс-Україна".

  Експрезидент пов’язав свій допит з обшуками в ексголови Національного банку України Валерії Гонтаревої.

  "Я пов’язую сьогоднішні події з обшуками в колишньої голови Нацбанку пані Гонтаревої, спаленням машини, тиском на її сім’ю", – підкреслив Порошенко.

  Він назвав провадження, пов’язане із приватизацією "ПриватБанку", політично мотивованим.

  "Ми стовідсотково праві. Націоналізація була елементом захисту від грабіжницьких дій... Але чомусь у ДБР цим займатися не хочуть", – сказав експрезидент.

  Він додав, що на допиті йому ставили запитання про інцидент із захопленням українських військових моряків у районі Керченської протоки.

  "Їм недостатньо рішення Міжнародного трибуналу, який визнав правоту України у праві користуватися українською Керченською протокою та українським Азовським морем... Державне бюро розслідувань проводить розслідування в частині правомірності, чи має право Україна захищати своє водний простір", – резюмував Порошенко.

  Гонтарева очолювала Нацбанк України із червня 2014-го до березня 2018 року. Зараз Гонтарева живе в Лондоні. Про переїзд туди вона повідомила в листопаді 2018 року.

  У грудні 2016 року було націоналізовано найбільший комерційний банк в Україні – "ПриватБанк".

  18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього акціонера банку Коломойського про незаконність націоналізації "ПриватБанку". Коломойський говорив, що після виборів президента України сподівається на компенсацію у зв’язку з націоналізацією "ПриватБанку" "в тому чи іншому вигляді". Він також сказав, що не збирається повертати банк у власність, але хоче повернути $2 млрд його капіталу.

  У Національному банку України в серпні 2019 року заявляли, що українські суди розглядають щонайменше 270 справ, які пов’язані з діяльністю "ПриватБанку".

  У червні 2019 року Гонтарева заявила, що Коломойський їй погрожує.

  26 серпня 2019 року в Лондоні Гонтареву збив автомобіль. Вона дістала травму ноги і перенесла операцію. Наступні чотири – шість місяців їй доведеться пересуватися на милицях, заявила ексголова НБУ. Гонтарева стверджувала, що поліція розглядає версії як нещасного випадку, так і "реалізації погроз" на її адресу. У поліції Лондона повідомили, що наїзд на неї – це нещасний випадок.

  5 вересня невідомі в Києві спалили авто невістки ексголови НБУ, яку також звуть Валерія Гонтарева.

  У Нацбанку України заявили, що розцінюють останні події, які відбулися з Гонтаревою та її сім’єю, як погрозу керівництву регулятора.

  12 вересня правоохоронці прийшли з обшуками за місцем прописки Гонтаревої в Києві.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/-poroshenko-zajaviv-shcho-v-derzhbjuro-rozsliduvan-jogo-dopitali-u-spravi-pro-natsionalizatsiju-privatbanku-ta-intsidentu-v-kerchenskij-prototsi-1268736.html”