Политика

  Пентагон готовий перекинути на Близький Схід 120 тисяч військовослужбовців


  Мининстерство оборони США готове відправити не менше 120 тисяч військових у район Близького Сходу у тому випадку, якщо Іран почне агресивні дії проти Америки – прискорить розробки власної ядерної зброї або атакує американські або союзні сили, повідомляє видання The New York Times з посиланням на власні джерела в Пентагоні.

  Востаннє США задіяли у цьому регіоні угруповання такого масштабу під час вторгнення в Ірак у 2003 році. Проте, як уточнює видання, план військової операції проти Ірану не передбачає сухопутних дій.

  9 травня виконуючий обов’язки міністра оборони США Патрік Шанахан представив план військової операції на нараді помічників президента США з національної безпеки. Відзначається, що ініціатором появи цього плану став радник президента Дональда Трампа Джон Болтон.

  9 травня уряд США запровадив нові антиіранські санкції. Їм передувало рішення Ірану припинити виконання деяких зобов’язань з ядерної угоди. 8 травня Тегеран повідомив про це рішення Росії, Великобританії, Китаю, Франції та Німеччині. Іран також пригрозив відмовитися від ще кількох пунктів ядерної угоди, включаючи обмеження по збагаченню урану, якщо за 60 днів країни ЄС не вирішать, як захистити нафтовий та банківський сектору Ірану від американських санкцій. При цьому Іран поки не покинув стіл переговорів і готовий продовжити діалог. Лідери Європейського союзу відкинули іранський ультиматум, підкресливши, що діалог між сторонами можливий тільки при дотриманні Іраном умов ядерної угоди.

  Сполучені Штати у відповідь на наміри Ірану почали нарощувати своє військове угруповання у Перській затоці. У Катарі приземлилася ескадрилья бомбардувальників, у затоку увійшли авіаносець і десантний корабель ВМС США.

  У травні 2018 року США вийшли з підписаної в 2015 році ядерної угоди з Іраном. Угода передбачала виконання Тегераном низки кроків, спрямованих на обмеження своєї ядерної програми в обмін на скасування санкцій. Зокрема, СВПД обмежував Іран у збагаченні урану до 3,67%. Це робить можливим використовувати уран для атомних електростанцій, але цього недостатньо для створення ядерної зброї.

  Потім у листопаді адміністрація Трампа відновила всі санкції проти Ірану, вимагаючи від держав-союзників припинити купувати іранську нафту під загрозою штрафних заходів для компаній-закупівельників. Однак для восьми країн США зробили виключення, які минули через 180 днів, 2 травня цього року.


  Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/pentagon-gotoviy-perekinuti-na-blizkiy-shid-120-tisyach-viyskovosluzhbovciv-311189_.html”