Политика

  Протестувальники в Єревані заявили про початок "тотальної непокори"

  "Протестувальники
  Протестувальники в Єревані заявили про початок "тотальної непокори"

  Лідер протестного руху в Єревані, депутат парламенту Нікол Пашинян заявив про початок "тотальної непокори" владі, повідомляє "Інтерфакс".

  Про це Пашинян сказав, після того, як порвав повідомлення з вимогою про припинення акції, яку йому вручив заступник начальника поліції вірменської столиці Валерій Осіпян.

  Крім того, під час зустрічі зі своїми прихильниками в центрі Єревану Пашинян закликав знову блокувати вулиці і роботу держвідомств.

  "Заблокувати всі вулиці, зупиняйте транспорт, уникайте насильства, будьте ввічливі з поліцейськими. Заходьте у всі держустанови, не дозволяйте працювати", — сказав лідер опозиції.

  Нагадаємо, що Вірменія змінила конституцію в 2015 році і стала парламентсько-президентською республікою. Більше повноваженнь тепер отримає прем’єр-міністр. У свою чергу Серж Саргсян обіймав посаду президента Вірменії з 2008 по 2018 роки і зараз балатується на посаду прем’єра, що і викликало масові акції протесту.

  В Єревані поліція стягнула до будівлі парламенту водомети і бронетехніку. Поліція звернулася до протестуючих з вимогою звільнити центр Єревану. В іншому випадку, поліцейські загрожують розігнати мітинг.

  Нагадаємо, у центрі Єревану на проспекті Баграмяна почалися сутички між учасниками акції протесту і поліцією. З 31 березня в Єревані проходять масові акції проти можливого прем’єрства третього президента Сержа Саргсяна. У понеділок, 16 квітня протестувальники перекрили рух на проспекті Баграмяна в Єревані.

  Вірменія офіційно перейшла до парламентської форми правління. Конституційну реформу у Вірменії провели в 2015 році. Нового президента обрали в парламенті. Прем’єр-міністра обере правляча партія або правляча коаліція.